Skip to main content

Menu FSC. Manfaat dan membahayakan hidangan kalori restoran makanan segera

Loading...

Ciri-ciri pemakanan dalam makanan segera. Apa yang penting untuk diketahui?

Rangkaian restoran makanan segera KFC (Kentucky Fried Chicken - "Ayam Fried dari Kentucky") selama lebih dari 60 tahun. Seperti McDonald's, rangkaian ini dikenali di seluruh dunia.

Kebanyakan pengguna di negara kita diberi makan di KFC, kerana ia sangat cepat, mudah, dan yang paling penting adalah murah.

Tetapi, penting untuk diingat bahawa jenis makanan ini tidak mempunyai kesan yang sangat positif terhadap tubuh manusia. Ya, datang tepu yang pesat, dan selain itu, ia juga sangat lazat, tetapi penjagaan kesihatan perlu diutamakan.

Pakar pemakanan tidak menyarankan sentiasa diberi makan dalam pertubuhan itu, ia adalah penuh dengan masalah dengan sistem pencernaan, ia adalah mungkin untuk mendapatkan penyakit serius - senak, kepahitan gastritis, ulser gastrik.

Penting untuk mengetahui bahawa untuk pencernaan tidak boleh minum minuman makanan panas sejuk, ia adalah yang terbaik untuk membeli teh panas atau kopi, kemudian burger atau goreng badan sayap digests dengan cepat dan tanpa kesan untuk kesihatan.

Satu fakta yang menarik! Restoran KFC ditujukan kepada hidangan yang dibuat dari ayam. Hampir semua menu rangkaian terdiri daripada ayam (sayap, payudara, kaki).

Ia akan kelihatan bahawa ayam adalah salah satu makanan tambahan, tetapi berhati-hati apabila memasak daging kalori amat meningkat.Jangan keluarkan badan anda dengan makan makanan sedemikian setiap hari.

KFC: menu, hidangan kalori dan harga semasa

Menu di restoran tersebut tidak berbeza, tetapi semua orang akan mendapati sesuatu yang mereka sukai.

Sarapan pagi (sehingga jam 11.00)
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Pancakes13920579
Cheesecakes100274107
Booster174219105
Pengganas12022076
Telur goreng dengan gigitan pedas134229102
Bubur klasik2549566
Carofelle Pancakes37534
Toast keju8528739
Pemutus13423496
Boxmaster pagi237203143
Pagi pagi242212123
Asli pagi yang lebih besar269214163
Paginya lebih tajam269205163
Kaki ayam
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Kaki ayam (1 pc.)7623954
Kaki ayam (2 pcs.)152239105
Kaki ayam (3 pcs.)220239159
Sayap ayam
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Sayap (3 buah.)8131497
Sayap (6 pcs.)162314173
Wings (9 pcs.)243314229
Bait fillet ayam
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Baki fillet ayam, pedas (kecil)9426977
Baki fillet ayam, pedas (sederhana)134269105
Baki fillet ayam, pedas (besar)301269231
Bytesa Teriyaki126243118
Jalur ayam
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
3 jalur biasa84289,5103
6 jalur biasa168289,5195
9 jalur biasa252289,5249
3 strip dilucutkan84245104
6 strip dilucutkan168245195
9 strip dilucutkan252245249
Baskets
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Baki Keranjang Parti100g / 62g / 26ml272100
Pelbagai Keranjang Parti129
Cart Star60/42/54/28/76199
Keranjang 16 sayap tajam432/120360
Keranjang duo tajam atau klasik107/153/121/111360
Bakul besar "Sayap dan kaki"303/270/120
Bakul sayap 25 sayap499
Sandwic dalam roti
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Sanders dengan busur13121384
Cheeseburger Texan BBQ147213105
BBQ lebih lama10123049
Penyanyi157231114
Klasik157220114
Lebih besar asal257242193
Lebih tajam257227193
Sandwich dalam Kek
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Ai Twister Keju1025549
Classic Toaster Twister191221135
Pedas Pemanggang Pedas191208135
Twister Texas BBQ175244139
Twister Wedgi185269143
Boxmaster musim panas234258175
Boxmaster dari pemanggang roti asli249252173
Boxmaster Sharp toaster249260173
Hidangan sampingan
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Minuman Perancis Kecil6027743
Standard kentang goreng10027758
Keranjang goreng besar20027799
Salad
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Caesar Salad Light99137119
Pencuci mulut
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
New-york cheesecake102272121
New York Cheesecake Strawberry121268121
Cheesecake Caramel New York121288121
New-York Cheesecake Dark Chocolate121284121
Kek dengan pengisian ceri dan coklat mengisi "Hot Pie Duet Cherry and Chocolate"54/72531/56758
Ais krim
MenuBerat (gram)Kalori (kcal)Harga (gosok.)
Ice Cream "Summer Fantasy"12014070
Ais krim "musim panas"8515429
Ice Cream "Ice Dream Strawberry"14416385
Ice Cream Chocolate Ice Cream14417585

Gambar hidangan menu KFC (KFS) 

Manfaat, membahayakan, hidangan kalori restoran makanan segera KFS - semua ini adalah penting untuk mengetahui jika anda sering makan di sebuah restoran.

Hidangan KFC yang sihat

Apa yang baik untuk sarapan di KFC?

Secara semulajadi, beberapa makanan yang paling sihat ialah sayur-sayuran, buah-buahan, bijirin. Sesetengah hidangan di KFC mengandungi bahan-bahan yang disenaraikan di atas. Sebagai contoh, anda boleh makan sarapan pagi dari KFC tanpa rasa takut untuk kesihatan anda. Lagipun, apa yang boleh menjadi lebih sihat daripada oatmeal untuk sarapan dengan roti bakar dan telur hancur?

Tetapi adalah dinasihatkan untuk memakan omelet tanpa roti, kerana ini adalah karbohidrat mudah. - Banyak kalori, tetapi tidak baik. Dalam pelbagai restoran makanan segera KFC, anda boleh bersarapan dengan item menu seperti:

  • penkek;

    Dua tepung gandum lempeng.

  • cheesecakes;

    Dua kek keju dengan jem untuk dipilih.

  • telur hancur;

    Bahan-bahan: dua telur goreng dan bait dalam roti goreng.

  • oat;

    Jam untuk dipilih: strawberi atau pic

  • twister pagi;

    Bahan-bahan: telur goreng, fillet ayam, dilapisi roti, selada, keping tomato, sos dalam kek gandum.

  • pemutus;

    Bahan-bahan: roti panas, telur goreng segar, irisan daging yang lazat, keju lembut, sos mayonis dan sos barbeku

  • penkek kentang.

    Pancake kentang panas dipanggang dalam minyak sayuran.

Makanan sedemikian agak ringan, dan memakannya sekali atau dua kali seminggu tidak akan membahayakan kesihatan anda. orang Sesungguhnya, pada abad ke-21. Terdapat fesyen untuk pemakanan yang sihat, dan makanan segera juga cuba untuk mengikuti trend fesyen.

Apa yang berguna untuk makan tengahari dari menu KFC?

Lebih kurang makanan yang sihat di restoran ini, tentu saja, dianggap sebagai salad Caesar. Ia terdiri daripada: hirisan tender fillet ayam, salad hijau, keju. Sudah tentu, jika anda melepaskannya dari roti khas, maka tidak akan ada bahaya daripadanya. Anda boleh makan salad seperti itu sekurang-kurangnya setiap hari.

Lagipun, apa yang lebih berguna daripada daun salad segar? Dengan hidangan diet konvensional boleh dikaitkan dengan jalur dan bait, tetapi sebelum digunakan, anda mesti membersihkan ayam dari kulit yang berbahaya.

Jalur yang diperbuat daripada fillet ayam dan tidak mempunyai lemak seperti, sebagai contoh, sayap. Dari minuman, pakar pemakanan mengesyorkan: teh dan kopi tanpa gula dan susu, air mineral.

Makan malam yang sihat di KFC

Seperti kata pepatah: "Makan sarapan sendiri, berkongsi makan tengah hari dengan kawan, dan makan malam kepada musuh." Tetapi jika kita sangat lapar dan tanpa makan malam, maka di restoran KFC, anda masih boleh mencari makanan, selepas makan, yang tidak perlu dikelilingi di stadium sebelum tidur.

Untuk makan malam, anda boleh makan telinga jagung, minum milkshake., sebaik-baiknya tanpa pengisi. Ya, minum dengan kandungan gula yang tinggi, tetapi lebih baik daripada ayam, goreng dalam minyak.

Makanan jenis apakah yang dimaksudkan oleh menu KFC di kalangan pakar pemakanan yang berbahaya dan mengapa?

Setiap pakar pemakanan berpendapat bahawa tugasnya untuk melindungi pelanggan dari makanan dari restoran makanan segera KFC. Tetapi ia berlaku bahawa ini adalah satu-satunya tempat di mana seseorang mempunyai masa untuk makan.

Perkara utama ialah memilih menu yang betul. Namun tidak semua orang menggunakan tip ini. Tetapi untuk mengetahui senarai hidangan yang sangat berbahaya kepada tubuh dan kesihatan secara umum, ia hanya perlu:

  • kaki ayam;

    Kaki ayam, dimasak mengikut resipi "11 herba dan rempah ratus."

  • sayap ayam;

    Sayap ayam dilapisi dengan rempah panas.

  • bait;

    Ayam yang dihiris dalam roti panas panas dan pedas.

  • kentang goreng;

    Potong besar kentang goreng, garam.

  • sandwic.

    Bahan-bahan: fillet ayam, timun acar, bawang, sos tomato, mayonis dan roti.

Ia dapat difahami dari atas bahawa hidangan yang paling berbahaya adalah hidangan yang terdapat roti bakar misterius. Lagipun, pengumpulan ini semua yang paling berbahaya yang ada di KFC makanan segera. Di sini dikumpulkan semua elemen berbahaya jadual berkala.

Dan yang paling berbahaya adalah lemak trans.yang menjejaskan genetik manusia dan membawa kepada penyakit seperti kencing manis, gangguan metabolik, aterosklerosis, penyakit jantung koronari, kanser, obesiti dan gangguan penglihatan. Sangat disyorkan untuk tidak makan daging, roti, sayap. Dari hidangan ini tidak ada faedah yang sedikit.

Menu rendah kalori KFC: ciri hidangan, kalori

Restoran KFC tidak boleh berbangga dengan menu kalori rendahnya, tetapi masih terdapat beberapa hidangan dengan beberapa kalori di sini.

  1. Oatmeal (berguna, hanya 94 kkal, terdiri daripada: kalium, magnesium, besi, kromium, dan sebagainya).
  2. Caesar Salad (Jumlah 137 kcal, salad kaya dengan vitamin B dan PP, asid askorbik, kalium, kalsium, fosforus).
  3. Ais krim (140 kcal, membakar lemak dan mengandungi kalsium).
  4. Twister pagi (hanya 212 kcal, mengandungi sayur-sayuran, telur, tomato).
  5. Lebih besar pagi tajam (214 kcal, terdiri daripada: tomato, sayur-sayuran, fillet ayam).
  6. Tongkol jagung (dalam bahagian 170 kcal, kaya dengan vitamin B1 dan B2, kalium, besi, magnesium).

Jadual hidangan kalori popular KFC

MenuBerat (gram)Kalori (kcal)
Kaki ayam (1 pc.)76239
Kaki ayam (2 pcs.)152239
Kaki ayam (3 pcs.)220239
Sayap (3 buah.)81314
Sayap (6 keping)162314
Wings (9 pcs.)243314
Baki fillet ayam, pedas (kecil)94269
Baki fillet ayam, pedas (sederhana)134269
Baki fillet ayam, pedas (besar)301269
Bytesa Teriyaki127244
3 jalur asal84289,5
6 jalur asal168289,5
9 jalur asal252289,5
3 jalur tajam84245
6 jalur tajam168245
9 jalur tajam252245

Anda boleh bercakap banyak tentang manfaat atau kemudaratan beberapa hidangan di restoran KFC, tetapi setiap orang harus memutuskan untuk dirinya sendiri bagaimana untuk makan dan apa yang harus dimakan. Menurut ahli pemakanan, hanya Sikap berhati-hati kepada organ-organ saluran gastrousus, perhatian kepada diet mereka adalah jaminan kesihatan dan kehidupan yang panjang.

Загрузка...
Loading...